Қазақстан университеттерінде (ECTS) Еуропалық трансфер кредит системасын еңгізу

ТЕМПУС III
CM_SCM-T002BQ5-2005 «Қазақстан университеттерінде (ECTS) Еуропалық трансфер кредит  системасын  еңгізу»

Жобаның атауы
CM_SCM-T002B05-2005 «Қазақстан университеттерінде (ECTS) Еуропалық трансфер системан еңгізу»
Мақсат
Еуропа системамен кредит системасын және ECTS аудару үшін басшылық құру

Зат облысы

Т 935 - Трансфер кредит системасы

Жобаның ұзақтығы

1 жыл
Қаржылық
99 804 Еуро
Контракторлар
Universita degli studi di Bologna - Gesena, Италия.
Координаторлар
Халықаралық бизнес университеті - Алматы, Қазақстан
Серіктестер

Абай атындағы қазақ ұлттық педагогикалық университеті - Алматы, Қазақстан,  А. Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университеті - Қостанай, Қазақстан, ҚР-ның Білім және ғылым министрлігі.  Ostrobothnia Politechnic, Kokkoia, Финляндия, Sinform, Bologna, Италия, SVIMAP-network universitario per lo sviluppo delmanagement dell'area Pubblica - Gesena, Италия

Жобаны іске асыру үшін келесі нәтижелер қол жеткізген:

• Жұмыс жобалар келесі үш бағытқа бөлінгенм:
    • Гуманитарлық («Аударма ісі»);
    • Экономикалық  («Менеджмент»);
    • Техникалық  («Агроинженерия»).
  • Шетелдік тәжірибе және университеттердің оқу процесінің зерттеу жүргізілді.

Еуропалық университеттерде  еуропалық  ECTS системасы, студенттерге және ЖОО мүмкіндіктер өткізілген. Жұмыс нәтижесінде  аналитиқалық зертеу әзірлеген. Қамсыздандырумен келесі  мәселелерді айқындауған:

• 1 кредитке аудиториялық әр түрлі саны және аудиториясыз кәсіп;
    • Бакалавриатта оқу әр түрлі жыл;
    • Тындырымды   әр түрлі  кредиттер;
    • Еуропалық ЖООда кредиттерді санаудың әр тірлі жолдар.
  • Университетердің құрылымдық бөлімшеде (ECTS) Еуропалық кредит транфер системамен профессорлық оқытушылар құрамына, факультетінің методистерге семинарлар танысуы өткізілді.
  • 2007 ж. мамыр айында Болон университетінің  профессоры М.Бьянки іс сапармен болғанда А. Байтұрсынов Қостанай мемлекеттік университетімен  және  Болон университетімен  келесім-шарт жасады. Профессор М.Бьянки  біздің университетінде іс сапармен келгенде кредит системасын білім процесіне еңгізу  туралы материалдар көрсетілген.