Шағын және орташа кәсіпорына стратегиялық интегралдау халықаралық менеджмент

ТЕМПУС III

CD-JEP-27063-2006 «Шағын және  орташа кәсіпорына стратегиялық интегралдау  халықаралық менеджмент»

Жоспарын атауы
CD- JEP-27063 - 2006 «Шағын және  орташа кәсіпорына стратегиялық интегралдау  халықаралық менеджмент».  Қазақстан Республикасы А. Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университетінде  және Рудный индустриялық институтында  бағдарламаны және оқу жоспарын еңгізу».
Мақсаты

КМУ және РИИ курстарды және оқу жоспарын  «Шағын және  орташа кәсіпорына стратегиялық интегралдау  халықаралық менеджмент»   еңгізу.

Бүкіл өмір арқылы филология білімі негізінде электрондық оқу Веб-платформамен Білімнің трансфері  және  оқу жоспарын   әзірлеу.

Зат облысы

Т 300 - Бизнес және Менеджмент
Жобаның ұзақтығы
2 жыл
Қаржылық
299 950 Евро + софинансирование 16 200 Евро
Контракторлар  Fachhochschule fuer technik, wirtschaft und gestaltung, Германия
Серіктестер

Agentur fuer technologietransfer und innovationsfoer-derung – Schwerin, Германия. Seinaejoki university of appliedsciences – Kauhafa, Финляндия, Қостанай мемлекеттік университеті - Қостанай, Қазақстан, Рудный индустриалдық институты - Рудный, Қазақстан, ҚР-ның білім және ғылым министрлігі.

.

Қолданбалы ғылымдар,  технологиялар, бизнес және дизайн университетімен  (Висмар қ., Германия), Сейнайоки университетімен  (Финляндия), Рудный индустриалдық институтымен  жобамен жұмыс жасайды.

.

2007ж. - 2010 ж. наурыздың 1 келесі  мақсаттар шешілді :

• Электрондық жүйесін жасау. Жобаны баскару.
  • Еуропалық және Қазақстан университететтерімен ақпаратпен және тәжірибесімен   алмасу.
  • Қазақстан университеттерінде жалпы талдауы.
  • Оқу курстарды  серіктес университеттермен әзірлеу.
  • Серіктес университеттерден магистранттардың және профессор оқытушылардың құрамының икемділігі.
  • Магистр бағдарламаның аккредитациясы.
  • Қазақстанда жобаның нәтижелерді тарату.

• Қол жеткізген нәтижелер:
  • Оқытушылар оқу курстарды жасады.
  • Анализдің нәтижесінде   20% жаңарту керек, 55%- жаңа пәнде.
  •  А. Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік универитетінің, Рудный индустриялдық университетінің Висмар қ. бизнес және дизайн университетімен жұмыс топтарымен  оқу жоспары жасалған.  Менеджмент мамандығынан  45% - міндетті пәндер , 55% - тандайтын пәндер.

Другой важной составляющей проекта, было стимулирование научных изысканий и учебно-методической работы в университетах-партнерах, а также поддержка уже имеющихся проектов. Фактически проект развивался не как параллельная инициатива, а как интегрированное целое в дополнение и в сочетании с программами и проектами казахстанских университетов. В рамках проекта были профинансированы публикации периодических изданий университетов, учебно-методических пособий, сборника программ новых курсов по разрабатываемой специализации. Время проведения методологических школ координировалось с организацией международных конференций, проходивших на базе университетов-организаторов школ.