Студенттердің өзін-өзі басқаруы

Студенттердің өзін-өзі басқаруы заң факультетінің тәрбиелік жұмыс нысандарының бірі, түлек-бітірушінің белсенді азаматтық ұстанымымен, үйлесімді дамыған тұлғаны қалыптастыру мақсатымен жүзеге асырылады.

Факультеттің студенттік өзін-өзі басқаруы тұрақты әрекеттегі таңдаулы алқалы басқарушы орган студенттік деканат болып табылады, бастамалары келесі міндеттерінде көрсетіледі:

- намыс Кодексін, студенттік қоғамдастық, университет салт-санасын сақтау;

- университетте білім алушылар арасында салауатты өмір салты принциптерінің дамуы;

- ақпараттық және оқу қызметі;

- жастар қызығушылығын көтеретін, өзекті сұрақтар бойынша факультеттің  университеттің, мемлекеттік органдардың және қоғамдық бірлестіктердің әкімшілігіне ұсыныстарды даярлау;

- студент  жастарының жұмысқа орналасуына жағдай жасау;

- факультет, университет жастар саясатын жүзеге асыру.

Заң факультеттің студенттік деканаты Ахмет Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университетінің жастар істері департаментімен, деканатпен және заң факультетінің тәрбие жұмысынан декан орынбасарымен өзара әрекеттесіп жұмыс істейді.

Студенттік деканаттың құрамы

Студенттік деканаттың құрылымы келесі түрде сипатталаді: