Ғылым

Заң факультеті келесі ғылыми-зерттеу бағыттары бойынша зерттеу жүргізеді:

• Қазақстан Республикасының конституциялық-процессуалдық теория мәселелері (Жоба жетекшісі: з.ғ.к., доцент Укин С.К.)
  • Банктік несиелеу саласындағы алааяқтықтың алдын алу (Жоба жетекшісі: з.ғ.к., доцент Хакимова Г.Е.)
  • Қазіргі Қазақстандағы қылмыстық экстремизм: қылмыстық-құқықтық және криминологиялық іс-қимылдарға қарсы мәселелері (Жоба жетекшісі: з.ғ.к., профессор Турлубеков Б.С.)
  • Қылмыстық жаза өтеуші тұлғаларға әлеуметтік және басқа көмек ұйымдастыру, және оларды ресоциализациялау (Жоба жетекшісі: з.ғ.к. Байзакова Г.М.)
  • Жедел-іздестіру қызметінің қылмыстық істер бойынша дәлелдеулердегі қорытындыларды пайдалану (Жоба жетекшісі: з.ғ.м. Замлелов А.Л.)
  • Қазақстандағы нашақорлықтың қылмыстық-құқықтық және криминологиялық проблемаларымен күресті жетілдіру (Жоба жетекшісі: з.ғ.к., профессор Турлубеков Б.С.)

Жобамен жұмыс

Симинин Ю.Г., з.ғ.к., Нугманов Р.Р., з.ғ.к., Хакимова Г.Е., з.ғ.к.

Қостанай облысы бойынша ІІД есірткімен күрес басқармасы қызметкерінің

Қазақстандағы нашақорлықпен қылмыстық-құқықтық күрес бойынша дәрісі

Факультеттің ғылыми зерттеудің басты мақсаты – заңдарды кешенді талдау, нормашығармашылық және құқыққолданушылық қызметін тиімді жетілдіру үшін жүйе құрастырушылық проблемаларын айқындау.

Ғылыми зерттеудің міндеттері:

• 2010-нан 2020-ға дейінгі мерзімге Қазақстан Республикасының құқықтық саяси тұжырымдары бағыттарының дамыту және заңдардың қағидаларын құқықтық қамтамасыз ету аспектілерін анализдеу;
  • қазіргі жағдайлардағы жүргізілген құқықтық қатынастарды заңнамаларды теориялық анықтау; түрлі құқық салаларының құқықтық нормаларын одан әрі жетілдірудің проблемаларын шешу жолдарын айқындау;
  • ұлттық мүдделерді есепке ала отырып қолданыстағы нормативтік-құқықтық актілерді халықаралық стандарттарға сай келтіру проблемаларын зерттеу;
  • қолданыстағы заңдарды жүйелеу бойынша ұсыныстарды өңдеу, оларды ескірген және қайталанып келетін нормалардан босату, қолданыстағы құқықтағы ішкі қайшылықтарды жою.