ПОҚ ғылыми жұмысы

Ғылыми бағыттары

Факультеттің іс әрекеттерінің маңызды принципі болып оқумен ғылымды байланыстыру. Ақпараттық технологиялар факультеті ғылыми-зерттеу жұмыстарын келесі бағыттарда жүргізеді:

Информатика және математика кафедрасы:

• Басқарудың интеллектуалды жүйелері және техникалық үрдістермен басқару.
  •  Жоғары математиканың іргелі және қолданбалы есептері.

Ақпараттық жүйелер кафедрасы

• «Кәсіпорынмен басқару процессінде ақпараттық жүйелерді қолданудағы алгоритмдер, модельдер және әдістер (техникалық экономикалық аспект)»

Бағдарламалық қамтамасыз ету кафедрасы

• Сала бойынша автоматтандырылған жүйелерді құру.
  • GIS технологияларды зерттеу және құру.

Ғылыми нәтижелері

Білім беру  – ғылым – өндіріс

●  Ғылым оқытушылар мен тәжірибе мамандарының қатысуымен ғылыми семинарлары (Салыкова О.С., Жунусов К.М., Байманкулов А.Т., Исмаилов А.О., Вардиашвили Н.Н., Бевз И.А., Иванова И.В., Сулименко И.Ю., Ысмагул Р.С.)

●  Дөңгелек столы (Агажанова Э.И., Сулименко И.Ю., Алпысбаев Р.Р., Салыкова О.С., Синицина В.Б., Вардиашвили Н.Н., Бевз И.А.)

ҒЗЖ нәтижелерін өндіріске ендіру

• «Автоматизация бухгалтерского учета» (Салыкова О.С., к.т.н., ТОО «КАС Консалдинг») 2011 ж.
  • «Разработка автоматизированной системы для сельского хозяйства» (Салыкова О.С., к.т.н., ТОО «КАС Консалдинг») 2012 г.
  • Информационные технологии оптимального планирования деятельности фирмы в «ОХ Заречное» (Вардиашвили Н.Н., к.э.н., профессор, ТОО «Заречное») 2012 г.
  • Web-сайт компьютерной фирмы «Omega Computers» (Салыкова О.С., к.т.н., ТОО «Omega Computers») 2012 г.
  • «Разработка автоматизированного рабочего места менеджера» (Иванова И.В., к.п.н., ТОО «It Comp») 2012 г.

Халықаралық ынтымақтастық

Халықаралық ынтымақтастық факультеттің басты әрекеті болып саналады. Факультет кафедралары алыс және жақын шет елдерінің ЖОО-мен ынтымақтастықта, әр түрлі халықаралық бағдарламаларға қатысады.

Ынтымақтастықта келісім-шартқа қол қойылған ЖОО

Санкт-Петербургский национальный исследовательский университет информационных технологий, механики и оптики
(НИУ ИТМО)

г. Санкт-Петербург