Студенттік шығармашылығы

Заң факультетінің студенттік белсенділігінің көзқарасындағы «мәдениет» түсінігіне, тұлғаның шығармашылық әлеуетін дамуы кіреді, оның қоғамның алдындағы бастамалы міндеті тұр, ал нақты айтатын болсақ, студенттік ортада корпоративтік мәдениетті қалыптастыру. Осыған байланысты заң факультетің мәдениетінің дамуы келесі бағыттарды орындауда сипатталады:

Бейімделу – студенттік деканаттан бірінші курс студенттеріне университеттің ішіндегі жағдайларға бейімделуге көмек көрсету, оларды студенттік өзін-өзі басқару жұмысына еліктіру және жұмыс бағытын тандауы. Осы бағытта факультетпен және университетпен танысу дәстүрлі шара болып табылады, студенттік деканаттың жұмысымен танысу, заң факультетінің студенттер қатарына қабылдау рәсімі, кері байланыс немесе бірінші курс студенттерінің шығармашылық әлеуетін айқындап алу мақсатымен студенттерді сауалнамалау, және де оларды факультеттің және университеттің студенттік өзін-өзі басқармасындағы органдарының жұмысындағы қызуғышылықтарын тудыру.

Оқу – себепсіз сылтаусыз сабақтан тыс қалатын, сабақтарын үлгере алмай артта қалған студенттермен жұмыс істеу. Сонымен қатар табысты балдар үшін жарысында студенттердің өзара көмек беруді насихаттау. Осы бағытта негізгі жүктеме топ әкімдеріне жатады, журнал дәлме-дәл жүргізіліп және ППС-пен ретте күрделі студенттер жайында деканатты мәлімдеу.

Оқу жұмысы бөліміндегі мағлұматтар негізінде студенттік деканаттың жұмысқа орналастыру бөлімі, басылымдық жұмысқа орналастыру мақсатымен үздік студенттердің негізін құрайды

Ғылым – осы бағыттың жүзеге асырылуы студенттік деканаттың ғылыми жұмысының бөлігіне жинақталады, университеттің жас ғылымдар кеңесімен өзара әрекет жасайды. Бұл бағыттың мақсаты – студенттерге өздік жұмысына икемділіктерін дағдыландыру және ғылыми-зерттеушілік жұмысынан барлық мүмкін нысандарға  қатысуын қарастыру.

Шығармашылық – студенттік деканат жұмысының ең танымал бағыты. Осы бағыт бойынша студенттік деканаттың ұйымдастырушылық және ақпараттық бөлімдері жұмыс атқарады. Студенттік деканатта Жайдарман шығармашылық тобы, «Ахмет ұрпақтары» пікір-сайыс клубы, және де заң факультетінің жобалы командасы жұмыс істейді. 2012 жылы  жобалы команда 3 шығармашыл жоспарларды жүзеге асырды «Заң факультетінің студенттер қатарына қабылдау рәсімі», «Заң факультеті кубогына аймақтық пікір-сайыс турниры», «А. Байтұрсынов ат. ҚМУ-ның студенттерінің қысқы балы»

Заң факультет кубогына аймақтық пікір-сайыс турниры

Заң факультетінің студенттер қатарына қабылдау рәсімі - 2013

Университетің қысқы балы