Түсу

Құжаттарды қабылдау конкурс өткізілетін жылы жүзеге асырылады және іріктеу комиссиясының жұмысы басталғанға дейін 10 жұмыс күні бұрын аяқталады.

Әскери дайындыққа 4 жылдық оқытумен бірінші курс студенттері және 5 жылдық оқытумен екінші курс студенттері-24 жасқа дейінгі, денсаулық жағдайы бойынша әскери қызметке жарамды, Қостанай қ.ҚІБ әскери есебінде тұрған Қазақстан Республикасының азаматтары тартылады. Колледждерді бітіргеннен кейін ЖОО-ның екінші курсына қабылданған студенттер ЖОО-да оқу жылын аяқтағаннан кейін жалпы негізде конкурстық іріктеуге қатысуға құқылы.

Обучение на кафедре проводится на безвозмездной и платной основах.

Әскери кафедра білім алушыларының қатарына сәтті қабылдау үшін үш кезеңнен өту қажет:

• Әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларына сәйкес медициналық куәландырудан өту.
  • Кәсіби-психологиялық тестілеу өткізу.

Психологиялық тестілеу Сіздің әскери кәсіптің моральдық және іскерлік қасиеттеріңіздің сәйкестік дәрежесін анықтауға бағытталған. Сондай-ақ резервтік мүмкіндіктер мен кәсіби-тұлғалық әлеует деңгейі анықталады.

• Тестілеу нәтижесі " ұсынылмайды " сіз іріктеудің осы кезеңінен өтпеген және келесі кезеңге жіберілмейтінін білдіреді
  • • Оң нәтиже алған жағдайда (бірінші кезекте ұсынылған, екінші кезекте ұсынылған, ұсынылған) бұл кезең өтті деп саналады.
  • Дене дайындығын тексеру.

Жасөспірім студенттер үшін дене шынықтыру бойынша нормативтер

Дене шынықтыру бойынша әрбір норматив жеке бағаланады. Дене шынықтыру дайындығы бойынша жалпы балл үш жаттығу бойынша бағаларды қосу жолымен шығарылады. Жалпы баллды есептеу кезінде "қанағаттанарлықсыз" баға нөл балл ретінде есептеледі.

Үміткердің әрі қарай конкурстық іріктеуге қатысуы үшін дене шынықтыру дайындығы бойынша жалпы балл саны кемінде 8 балл жинау қажет.

Дене шынықтыру дайындығы бойынша 8 балдан кем жинаған үміткер келесі кезеңге жіберілмейді.

Әскери даярлықтан өту үшін студенттерді қабылдауды әскери кафедра бастығының ұсынысы бойынша іріктеу комиссиясының хаттамасы негізінде жоғары оқу орнының басшысы жүргізеді.

Запастағы офицерлерді даярлау бағдарламасына сәйкес, ҚМУ әскери кафедрасында оқу сабақтары. А. Байтұрсынов келесі пәндер бойынша өткізіледі:

• Тәрбие және әлеуметтік-құқықтық жұмыс;
  • Әскери өнер және Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің тарихы;
  • Әскери педагогика және психология;
  • Әскери құқық;
  • Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Жарғылары;
  • Әскери-инженерлік дайындық;
  • Саптық дайындық;
  • Тактикалық дайындық;
  • Әскери топография;
  • Атыс дайындығы;
  • Техникалық дайындық;
  • Байланыс құралдарын жауынгерлік пайдалану және т. б.

Теориялық сабақтардың толық курсынан өткеннен кейін әскери кафедра студенттері әскери бөлімдер жанындағы оқу жиындарынан өтеді.