Студенттердің өзін-өзі басқаруы

ГӘФ-дегі тәрбие жұмысын басқаруды факультет деканаты, кафедралары және студенттік деканат басқарады. Деканат университеттің білім беру жұмысының бекітілген жоспарына сәйкес кафедрада тәрбие жұмысын жоспарлап, ұйымдастырады, кафедра тәрбие жұмысын үйлестіреді, студенттерді білім беру бағдарларымен жоспарлау мен ұйымдастыруға көмектеседі.

Оқытатын пәндер бойынша кафедралар оқу үрдісінің білім беру бағытын қамтамасыз етеді, студенттердің тәрбие жұмысын қадағалайды.

Оқу және мектептен тыс тәрбие жұмысының құрылымында студенттік өзін-өзі басқару органдарына ерекше роль беріледі. Жұмыс көптеген бағыттар бойынша жүргізіледі: білім беру қызметі, ақпараттық-талдамалық, спорттық, шығармашылық және т.б.

Факультеттің бірінші курс студенттері түрлі іс- шараларға қатысады. Университет оларға жаңа ортаға, жаңа мәртебеге бейімделуге көмектеседі. Бірінші курс студенттері мерекелерді дайындауға дәстүрлі түрде қатысады: 1 қыркүйек, Ұстаздар күні, «Қарттар күні» және жыл сайынғы конкурстарға қатысады: «Студенттер қатарына қабылдау», «Сәлеметсіз бе , бұл біз!». ГӘФ студенттері университеттің шығармашылық ұжымдарының мүшелері болып табылады: «Бадрисафа» би тобы, «Ахмет ұрпақтары» дебаттық клубы, «Артемида» қайырымдылық клубы және т.б.

Студенттік деканаты:

• студенттердің құқықтарын қолдайды және қорғайды;

• оқу процесінің сапасын жақсартуға және оқу ортасын жақсартуға қатысады;

• мәдени іс-шараларды ұйымдастырады.

Студенттік деканат құрылымы

ГӘФ-інің студенттік деканы- Динара Урманова 5В050400-Журналистика мамандығының 2 курс студенті.

ГӘФ-інің студенттік деканының орынбасары- Тян Анастасия 5В050400-Журналистика мамандығының 2 курс студенті.

Оқу секторыМендекинова Амина  5В021000-Психологиямамандығының 1 курс студенті

Мәдени бөлімАмирхамзина Аружан  5В050400-Журналистика 1 курс студенті.

Тәрбие жұмысының мазмұны мен бағыттары

Студенттер арасында тәрбие жұмысының негізгі бағыттары азаматтық, патриоттық және интернационалды,  танымдық,  дене тәрбиесі, жатақханаларда студенттермен жұмыс жасау болып табылады.

Азаматтық тәрбие Факультеттің студенттерін азаматтық тәрбиелеудің мақсаты әлеуметтік маңызы бар жеке қасиеттерді қалыптастыру болып табылады. Жоғарыда аталған міндеттерді іске асыру білім беру және оқудан тыс іс-шараларда жүзеге асырылады.

Патриоттық және интернационалды тәрбие. Патриоттық және халықаралық білім берудің мақсаты студенттерге өз отанына деген сүйіспеншілікті, өз халқының мәдениетін, тарихын және тілін үйрену, шетел мәдениетіне құрметпен қарау, өз елінің жетістіктерінде мақтаныш сезімін қалыптастыру болып табылады.

Танымдық тәрбие. Танымдық тәрбие берудің мақсаты - болашақ мамандарда академиялық және әлеуметтік міндетке деген саналы көзқарас қалыптастыру; адамгершілік мәдениеті мен рухани байлығы, қарым-қатынас мәдениеті мен тұлғааралық қарым-қатынастары, топтарда салауатты моральдық-психологиялық ахуалды сақтау мүмкіндігі; эстетикалық дәмді қалыптастыру, белсенді мәдени іс-әрекетке тарту.

Студенттердің физикалық дамуы және салауатты өмір салтын насихаттау. Тәрбие жұмысының негізгі мақсаты - дене тәрбиесі арқылы жеке тұлғаны қалыптастыру; физикалық өзін-өзі жақсарту қажеттілігі; салауатты өмір салтын қалыптастыру. Студенттердің университеттік жарыстарға, мерекелерге, жыл сайынғы денсаулық күніне белсене араласуы, сондай-ақ тәжірибе және қосымша білім беру мекемелерінде студенттердің өздері осындай іс-шараларды ұйымдастыруы дене шынықтыру тапсырмаларын орындаудың негізгі шарты болып табылады.

Жатақханада жұмыс істеу. Факультеттің тәрбиелік жұмысы жоғары моральдық ахуалды, студенттердің өмір мәдениетін және мәдениетін қамтамасыз етуге, тиімді білім беру және кәсіптік қызмет үшін жағдай жасауға бағытталған.