Банк ісі бойынша проблемалық дәріс
16 қараша – Қаржыгерлер мен Ұлттық валюта - тенге күні экономикалық факультетте «Қаржы және банк ісі» кафедрасының ПОҚ-мен  5В050900-Қаржы мамандығының студенттері өздерінің кәсіби  мерекесін – Қаржыгерлер күнін тойлады! Және бұл мереке айналысқа ұлттық валюта - тенгенің енуімен байланысты. Мерекені тойлау шеңберінде  кафедраның тәрбие ісіне жауапты оқытушысы А.С. Салькинаның басшылығымен 5В050900-Қаржы мамандығының барлық курстарының студенттерінің  қатысуымен мерекелік шаралар өткізілді: ПОҚ құттықтау, концерттік бағдарлама.
     Қазіргі заманымыз дінмен байланысқан жаман ойлар мен әрекеттерге толы. Бұл не? Оны қалай түсінуге болады. Неліктен терроризм мен экстремизм мыңдаған адамның ойларын бұзады? Міне, сол мақсатта түрлі ағымдардан студенттерді сақтандыру және  қорғау үшін 2015 жылдың 9 қарашасы күні А.Байтұрсынов атындағы ҚМУ-дың №2 ғимаратының акт залында дінтанушы, теолог Саян Қосжан мен Қостанай облысы әкімдігінің діни басқармасының бас маманы Сапарғали  Абдиев 1,2 курс студенттерімен кездесті.      Аталмыш шараның тақырыбы «Исламның дәстүрлі емес діни ағымдардың кері әсері» деп аталды. Жиналыс барысында Қосжан Саян ислам діні туралы толық мәлімет айтып берді, сонымен қоса дінтанушы-теологтың пайымдауынша, дін туралы жаман ойлар болмау керек, өйткені әлемде болып жатқан зорлықтар мен соғыстар, солардың әсерінен қаншама жандар өліп жатқаны, таза әрі шынайы ислам дінімен байланысы жоқ. Адамның сенімін бүлдіретін осы діннің ағымдары. Сапарғали Абдиев дін еліміздің даму бағдарламасына кіретінін айтып, біздің жеріміздің әр азаматы өз қалауынша дінін таңдай алады, әрине сол сенім Қазақстан Республикасының заңдылығына қайшылық етпейді.      Әлемдік дін – ислам туралы болған кездесу қызықты өтті. Студенттер өздеріне осы тақырыптағы көптеген пайдалы ақпаратпен танысты. Қонақтар мен ұйымдастырушылардың айтуынша осындай студенттермен танымдық кездесулер әлі талай болады, деп құлағдар етті.
      2015 жылдың  9-шы қарашасында философия кафедрасының аға оқытушысы, А.Байтұрсынов атындағы ҚМУ жанындағы этникааралық және конфессияаралық келісім мәселелерін зерттеу орталығының мүшесі, Ғ.Ш.Есбол экономикалық факультеттің «Есеп және аудит», «Экономика», «Маркетинг» және «МЖБ» мамандықтарының 1 курс студенттеріне «Қазақ жерінде ислам дінінің дамуы» атты әңгімелесу өткізді.
А.Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университеті (экономикалық факультет, бухгалтерлік есеп және аудит кафедрасы) мен Қостанай облысы бойынша мемлекттік кіріс департаменті арасындағы жасалған меморандума негізінде, 5В050800-Есеп және аудит мамандығының студенттерін оқыту сапасын көтеру мақсатында Департамент қызметкерлері тұрақты түрде мәселелік дәрістер оқып тұрады.   Қостанай облысы бойынша мемлекттік кіріс департаментімен бірлесіп жоба орындалып жатыр – бухгалтерлік есеп және аудит кафедрасында «Казақстан Республикасының ақпараттық интегрцианалған салық жүйесі» атты бағдарламасымен жабдықталған «Салық төлеуші кабинеті» оқу зертханасы ашылды. 2015 жылдың 30 қазан күні «Казақстан Республикасындағы кеден ісі және кедендік заңнама шеңберіндегі Кедендік тексеру» атты мәселелік дәріс өтті. Аталмыш дәрісті Департаменттің аудит Басқармасының кедендік пост-кедендік бақылау бөлімінің басты мамандары Абил Оразтаев пен Бақит Дюсекеев оқыды. Дәріске экономикалық факультеттің деканы Баранова Н.А., бухгалтерлік есеп және аудит кафедрасының оқытушылары, факультеттің студенттері қатысты. Едендік заңнама шеңберіндегі кедендік тексеріс пен кедендік ресімдеудің сұрақтары қарастырылды. Студенттердің  барлық сұрақтарына толық қанды жауаптар берілді. Дәріс туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің мемлекеттік Кіріс комитетінің сайтында орналастырылған (kgd.gov.kz).
2015 жылдың жұма күні  06 қарашада экономика факультетінің профессорлық-оқытушылық құрамы Улудаг Университетінің профессоры Филиз Гиреймен (Filiz Giray) (Түркия) кездесуі өтті.   Профессор Филиз Гирей өзінің біздің университеттен, Қостанай қаласынан, Қазақстан туралы алған әсерлерімен бөлісті. Кездесу соңында қонаққа ескерткіш сыйлықтар мен жәдігерлер берілді.