ҚМУ магистранттары үшін гранттар, жеңілдіктер, стипендиялар

Құрметті магистратураға түсуші жоо түлектері!

Университетте магистранттар контингентін құру педагогикалық және ғылыми кадрларды дайындау мемлекеттік білім беру тапсырысымен жүзеге асырылады, сондай-ақ азаматтардың өз күшімен немесе басқа төлеу көздерімен оқуға төлеумен.

Біріншіден, университет магистратурасында ғылыми және педагогикалық кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде мемлекеттік білім беру грантын алып, тегін білім ала аласыз. Сонымен қатар, сіз Білім және ғылым министрлігі қаржыландыратын және А. Байтұрсынов атындағы ҚМУ-ге бөлінген мақсатты орындарға тіркелуге тырысуға болады. Алайда, бұл жағдайда біздің университеттің жолдамасы бойынша басқа ЖОО-да білім алуға тура келеді. Толығырақ ақпаратты ҚМУ ғылым және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру басқармасынан 8-7142-51-16-64 телефоны арқылы білуге болады.

Егер мұны істей алмасаңыз, онда Сіз өз қаражатыңызбен басқа да көздер есебінен оқуға тура келеді. Қазақстан Республикасының "Білім туралы" Заңына сәйкес ақылы негізде оқу құны мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқу құнынан төмен болмауы тиіс. Сонымен қатар, шығындарды үнемдеу, шаруашылық қызмет есебінен университет жыл сайын мемлекеттік білім гранты құнының 50% және 100% мөлшерінде оқу ақысын төлеу бойынша жеңілдіктер жасайды.

Университет жеңілдіктері:

Университетте кемінде 3 жыл үздіксіз жұмыс істеген магистранттарға магистратураны бітіргеннен кейін кемінде 3 жыл ҚМУ-де жұмыс істеу шартымен мақсатты магистратурада оқыған кезде оқу құнының 50%, 100% мөлшерінде жеңілдік беріледі.

Оқудың барлық кезеңіне бір мезгілде алдын ала төленген жағдайда, басқа жеңілдіктерге қарамастан, төлем сомасы оқу мерзімі аяқталғанға дейін өзгеріссіз болады.

Сіз сондай-ақ халықаралық гранттар қаражаты есебінен бір жыл немесе семестр бойы академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша ҚМУ шетелдік серіктес ЖОО-да білім ала аласыз.

Білім беру грантын немесе төлем бойынша жеңілдіктерді берудің міндетті шарты магистранттардың университеттің қоғамдық, мәдени және спорттық өміріне қатысуы болып табылады.

Стипендиялар:

Университет магистранттары Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметі бекіткен Мемлекеттік атаулы стипендияларға үміткер болуға құқылы.