«Smart-орталыққа» облыс әкімі А.Мұхамбетов келді

А.БайтұрсыноватындағыҚМУ-нің «Smart-орталығына» облысәкімі Архимед МұхамбетовкелдіKSU Smart Center – бұл IT-технологиялар мен барлық деңгейлерде құзыреттіліктерді қалыптастыруға бағытталған бірегей алаң. Мұнда жаңа цифрлық технологияларды дамытуға және қолдануға барлық жағдай жасалған. SMART-орталық негізінде бірлескен жұмыс - Қостанай облысының дарынды жастарын тарту үшін құрылған. Сондай-ақ студенттердің стартаптары мен ғылыми идеяларын, IT-дағдыларын (робототехника, 3D модельдеу), кибер-клубты және агро-шеберлік кеңселерін ашуға арналған алаң. 2019 жылы университеттің жеке қаражатынан жөндеу және IT-технологиялар мен зертханалық жабдықтар алу үшін 150 млн. теңге қаражат бөлінді. Облыс әкімінің айтқандай, «біз жастарға үлкен үміт артамыз және жас ұрпақты тұрақты дамыту үшін қолайлы жағдай жасау үшін бар күшімізді саламыз. Сонымен бірге Smart-орталық аймақ жастарын IT-технологиялар саласындағы ғылыми-зерттеу және өндірістік жұмыстарға белсенді тартуға көмектеседі».

визит акима области

визит акима обл