Жаңалықтар

2016 жылдың 5 наурызында А.Байтұрсынов атындағы ҚМУ №2 ғимаратының акт залында Халықаралық әйелдер күніне арналған мерекелік концерт өтті.  Бұл көктемгі шуақты күнде сахнада экономикалық факультеттің профессорлы-оқытушылық құрамы мен студентттерінің тек ерлер ұжымы өнер көрсетті. Бұл күнде барлық өлең шумақтары, би және құттықтау сөздері факульттеттің аяулы жандары үшін арналды.  Профессор К.Ж.Жапаров пен профессор С.М.Жиентаевтың  құттықтаулары көрермендер үшін ерекше сый болды. Профессор С.М.Жиентаев аяулы жандарға арнап француз тілінде өлең оқыды, ал студент – жігіттер мерекелік концертті тамашалауға келген нәзік жандыларға гүл шоқтары мен тәтті сыйлықтарды тарту етті.
Ахмет Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университетінде наурыздың 15 күні Периньян қ. «ViaDomitia» университетінің фрнацуз тілін меңгеру орталығының жетекшісі Винсент Глезбен кездесу өтті. Кездесуге «Аударма ісі» және «Шетел филологиясы» мамандығының студенттері мен француз тілінің оқытушылары қатысты. В.Глез кезедсу барысында Перпиньян аймағы туралы, француз тілінің бағдарламасы және университет алдындағы қызметі туралы айтып берді. Сонымен қатар, студенттер өздерін қызықтырған сұрақтарға жауап алды. Мысалы, университетке түсу шарттары, студенттің бос уақыты, тұрғын үй бағасы және грантқа түсу туралы сұрақтарына жауап алды. Кездесуден кейін студерттерге жарнамалық брошюралар таратылды. В.Глез өзінің кезедсуінде біздің студенттердың француз тілін игеру  деңгейін өте жоғары бағалады.
  14 марта 2016 года в аудитории № 309 со студентами 1 и 2 курса специальности учет и аудит была проведена проблемная лекция по дисциплине «Финансовые рынки и посредники» на тему: «Пенсионная система РК». Лекция была организована преподавателем кафедры финансов и банковского дела Салькиной А.С. с участием специалиста по работе с вкладчиками Единого накопительного пенсионного фонда Райсова Айдара Керимовича. На лекции рассматривались основные причины создания Единого накопительного пенсионного фонда, разбирались схемы поступлений пенсионных взносов и выплат, активно обсуждалось управление пенсионными активами фонда и эффективность инвестиционного портфеля. Лекция была проведена на высоком теоретическом и практическом уровне, студенты приняли активное участие в обсуждении проблем нынешней пенсионной системы в стране.
мар
2016
2016 жылдың 10 наурызында № 309 дәрісханада 5В050900-Қаржы мамандығының 3 курс студенттері үшін  Қаржы ісі пәнінен: «Мәселелік несиелермен жұмысты ұйымдастыру» атты дәріс өткізілді.  Дәрісті ұйымдастырған қаржы және банк ісі кафедрасының аға оқытушысы Завьялова Е.Н. Дәріске кіші бизнеспен жұмыс жасау бөлімінің бас несиелік инспекторы Гарась Александр Владимирович пен  кіші бизнеспен жұмыс жасау бөліміні менеджерінің ассистенті Аронович Евгений Александрович қатысты. Дәріс өте жоғары теориялық және тәжірибелік деңгейде өтті. Кіші және орта бизнесті несиелеу мен борышты жоюдың мәселелері қаралып, Қостанай қ. «Сбербанк» АҚ КБ мысалдары негізінде мәселелік несиелерді бағалаудың және  істі сотқа жеткізбеудің сұрақтары кеңінен талқыланды.
«Психология» мамандығының студенттері 2016 жылдың 5 наурыз күні республикалық «Қайырымдылық керуені» аясында Қостанай қ. Кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталығында тәрбиеленуші балаларға арнап, 8 наурыз мерекесіне орай кезекті қайырымдылық акциясын өткізді. 3 курс студенттері ұйымдастырған мерекелік концертке балалар да өз әндері мен билерімен атсалысты. Мерекелік кездесу соңында «Психология» мамандығының 1-4 курстары аралығындағы білім алушылар дайындаған тәттілік өнімдер сыйлыққа таратылды.      Аға оқытушы О.В. Ельчищеваның жетекшілігімен психология және педагогика кафедрасының студенттері 2011 жылдан бастап КтБО-да еріктілер қатарына қосылып, әр апта сайын сол жерде тәрбиеленуші балалармен кездесіп, олармен әңгімелесіп, психодиагностика жасап, түзету жұмыстары мен тренингтер өткізіп тұрады. Сонымен қатар, университет оқытушылары мен студенттерді қатыстырып, Жаңа жыл, 8 наурыз, Наурыз мейрамы, Балаларды қорғау күні қарсаңында қайырымдылық іс-шаралар мен концерттер ұйымдастыруды дәстүрге айналдырған. Бұл балалардың қоғамға бейімделуге және бастарына түскен қиындықтарды жеңуге көмектеседі.
2016 жылғы 3 наурызда Қостанай облысы бойынша мемлекеттік кірістер Департаментінің қызметкерлері А.Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университетінің 5В050800-Есеп және аудит мамандығының студенттерімен кездесу өткізді. Тауар номенклатурасы және кедендік құн басқармасының басшысы Л.А. Нургазина Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік кірістер комитетінің міндеттері мен мақсаттары  және Қазақстан өкіметінің құрлымындағы органның қызметі (рөлі) туралы, Департаменттің қызметімен құрлымы туралы айттып берді. Адам ресурстары басқармасы персоналом жұмыс бөлімінің басшысы Б.И. Абенов жұмысқа орналасу туралы айдып берді, студенттердің назарларына мемлекеттік қызметке қабылдау ережесін жеткізді. Адам ресурстары басқармасы қызметтік тергеу бөлімі басшысы С.А. Дановский жемқорлыққа қарсы күрес бойынша заң туралы сөз сөйледі. Түсіндіру жұмысы басқармасының бас маманы Б.А. Абатов жариялау туралы және жалпы декларациялау туралы айтып өтті. Дәл осыц күні Қостанай облысы бойынша мемлекеттік кірістер Департаментінің қызметкерлері кафедра меңгерушілерімен және экономика факультетінің деканымен де арқарай қызметтік байланыста болуы сұрағы бойынша кездесті.