ҚМУ-дың "EcoTeam" командасы Student Energy Challenge зияткерлік жарысқа қатысты

А.Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университетінің "EcoTeam" командасы «Шелл Қазақстан» серіктестігімен және қаржылық қолдауымен Kazenergy қауымдастығы ұйымдастырған Student Energy Challenge зияткерлік командалық жарысқа қатысты.  Команда құрамында экология мамандығының 4 курс студенттері: Айым Нуржанова  (топ басшысы), Асем Какимжанова ,Жанерке Ким  және Жанна Алдамжарова  болды.  Жобаның жетекшісі - Юнусова Гульнара Батырбековна.

абв5
 2019 жылдың 23-24 қыркүйегінде Нұр- Сұлтан қаласында Student Energy Challenge инновациялық идеялар байқауы өтті, ол еліміздің мұнай-газ саласының басты оқиғаларының бірі болып табылатын «Kazenergy Week 2019» құрамына кіретін XI Kazenergy жастар форумының «Жастар және заманның қиындықтары» аясында өткізілді.
 Student Energy Challenge мақсаты - қазақстандық жоғары оқу орындарының студенттері құрған энергиямен байланысты ең перспективалы және белсенді жобаларды қолдау.

абв6
 Биыл төрт тақырыптық бағыт таңдалды: қоршаған ортаға эмиссияларды азайту, қалдықтарды басқару және қайта өңдеу, цифрландыру, энергия үнемдеу және мұнай-газ саласындағы энергия тиімділігі.
 Жарысқа командалардың рекордтық саны қатысты - 70. Осы жылдың маусым айында  13 команда іріктеліп, осы жылдың 1 және 2 шілдесінде  олар Назарбаев Университетінің алаңында Нұр-Сұлтанда өткен «NXplorers» тренингіне қатысты.  Тәуелсіз сарапшылардың қорытындылары бойынша рейтингтік тізім жасалып, жартылай финалға 9 команда, оның ішінде EcoTeam командасы іріктелді.  Қазылар алқасы мүшелерінің алдында жобалық паспорттарын қорғау осы жылдың 23 қыркүйегінде Нұр-Сұлтан қаласында өтті.

абв7

абв8