ҚМУ-да «Рухани келісім – бейбітшілікке және гүлденуге апаратын жол» тақырыбында кездесу өтті.

2018 жылдың 19 қазан күні А. Байтұрсынов атындағы ҚМУ-дың мәжіліс залында Этникааралық және конфессияаралық келісім мәселелерін зерттеу орталығының ұйымдастыруымен, тәрбие жұмысы бөлімнің және жастар бастамаларын дамыту орталығының қолдауымен «Рухани келісім – бейбітшілікке және гүлденуге апаратын жол» атты кездесу өтті. Бұл іс-шараға ғылыми және шығармашылық зиялылар, дәстүрлі дін, этномәдени бірлестіктер өкілдері, профессорлық-оқытушылар құрамы, БАҚ, университеттің1 және 2 курс студенттері шақырылды.

Кездесудің модераторы Этникааралық және конфессияаралық келісім мәселелерін зерттеу орталығының директоры Ж.А. Шаукенов болды.

Кездесудің спикерлері «Эребуни» армян қауымның төрағасының орынбасарыС.В Григорян, Қостанай облысы әкімдігінің Дін істері басқармасының бас маманы Н.Әбішев, қалалық мешіттің наиб-имамы, дінтанушы Д. Дайыр, Қостанай және Рудный епархиясының діни қызметкері протоиерей В.П. Клеба сөз сөйледі.

«Журналистика» мамандығының 1 курс студенті ГүлденЖүзенова «18 қазан – Рухани келісім күні» тақырыбына баяндама оқыса, «Психология» мамандығының 1 курс студенті Гүльдана Ержанова «Бірлік мекені» атты өлеңді айтты.

Кездесуге қатысушылар халықаралық қауымдастықта біздің елімізде тұратын және біртұтас замануи және бәсекеге қабілетті зайырлы мемлекетті белсенді құрып жатқан Қазақстан халқын құрайтын барлық ұлт өкілдерінің толеранттылығын, конфессияаралық және мәдениаралық келісімін қамтамасыз етуге бағытталған біздің саясатымыз қазірдің өзінде кеңінен танылып отырғандығын атап өтті.