Ұлы даланың ұлағатты ұстазы

Оқу ордамызда Ы.Алтынсариннің 175 жылдығына арналған «Ұлы даланың ұлағатты ұстазы» атты дөңгелек үстел өтті. Жиынға оқу және тәрбие жұмысының проректоры Алмасбек Әбсадық пен ақын, жазушы Ақылбек Шаямет және Серікбай Оспанов қатысты. Дөңгелек үстелдің қонақтары Ы.Алтынсарин атындағы дарынды балаларға арналған мектеп интернатының қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі Нұғманов Ағыбай және Ы.Алтынсариннің Қостанай облыстық мемориалдық мұражайының қызметкері Шектібаева Назгүл болды. Бас қосуда Алтынсариннің өмірі мен шығармашылық жолы жайында айтылды.

1

Ыбырай Алтынсарин  — қазақтың аса көрнекті ағартушы-педагогы,  жазушы, этнограф, фольклоршы, қоғам қайраткері. Ыбырай Алтынсарин қазақтың ағартушылық тарихында және ұлттық мектебінің қалыптасуында терең із қалдырды.

2

Арайлым ҚАБИМОЛДАҚЫЗЫ