Қиын жағдайдағы жасөспірімдерге қалай көмектесу керек?

Осы жылдың басынан бері облыстағы үш жасөспірім оқушы өз-өзіне қол жұмсады. Қиын жағдайдағы жасөспірімдерге қалай көмектесу керек және барлық кедергілерді жеңуге көмектесудің себебі неде? Осы және басқа сұрақтарды ҚМУ психология және педагогика кафедрасы ұйымдастырған дөңгелек үстелге қатысушылар талқылады.  Форумға ата-аналар, мектеп психологтары, білім беру және денсаулық сақтау мамандары, А.Байтұрсынов университеті студенттері мен магистранттар, студенттердің психологиялық денсаулығын қалыптастыру және қолдау бойынша жетекші практиктер қатысты.   Қатысушылардың қатарында облыстық психикалық денсаулық орталығы бас дәрігерінің орынбасары Данияр Шолтаков та болды. - Ата-аналар жасөспірімдердің физикалық жағдайына ғана емес, психологиялық жағдайына да назар аударуы керек. Мәселе мынада, олар ауруханаға жатпай психиатриялық көмек көрсету қиын болған кезде бізге жүгінеді, – деді ол.  Жас психологтармен тәжірибе мен сәттілік құпиялары туралы «Старт» академиялық орталығының оқытушысы Ядвиг Прокопенко, қала мектептерінің психологтары Ирина Марченко және Арайлым Мулдашева ой бөлісті.  Іс-шараға қатысушылар практикалық психолог Игорь Зуевтен жанжал жағдайларының оң шешімі туралы көп нәрсе білді.  -Біздің балаларымыз сауатты, бірақ өмірлік жағдайларды шешуде тәжірибесіз. Агрессия деңгейі өсуде. Уақыт жаңа тәсілдерді қажет етеді. Ал енді бастауыш сынып оқушыларын жанжалға түспеуге үйрету керек.   Қатысушылар магистрант Анжелика Каримованың Германия, Жапония және АҚШ мектептеріндегі ата-аналармен жұмыс тәжірибесі туралы баяндамасын үлкен қызығушылықпен тыңдады.   Іс шара соңында мектеп психологтары үшін университеттің магистранттары дайындаған «Оқушылардың психологиялық денсаулығын психологиялық мәдениет тұрғысында қалыптастыру» атты оқу құралының тұсаукесері өтті.

Жас психологтармен тәжірибе мен сәттілік құпиялары туралы «Старт» академиялық орталығының оқытушысы Ядвига Прокопенко, қала мектептерінің психологтары Ирина Марченко және Арайлым Мулдашева ой бөлісті.

Қатысушылар магистрант Анжелика Каримованың Германия, Жапония және АҚШ мектептеріндегі ата-аналармен жұмыс тәжірибесі туралы баяндамасын үлкен қызығушылықпен тыңдады.Іс шара соңында мектеп психологтары үшін университеттің магистранттары дайындаған «Оқушылардың психологиялық денсаулығын психологиялық мәдениет тұрғысында қалыптастыру» атты оқу құралының тұсаукесері өтті.