2017 жылдың 20-шы сәуірінде А. Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университетінің шетел филологиясы кафедрасында "Қазіргі заманғы лингвистика және лингводидактиканың өзекті мәселелері" халықаралық ғылыми-практикалық конференциясы өтті.

Конференцияда төменде көрсетілген секциялар бойынша 56 баяндама тыңдалды:

1. Мәдениетаралық қарым-қатынас жағдайындағы лингвистиканың теориялық және қолданбалы мәселелері.

1. Жадыра Ұзақбаева «Neologisms in the modern English language»;

2. Мария Ландырева «Семантика межличностных отношений в дискурсе интернет коммуникаций».

2. Мәдениеттер диалогы жағдайында тілдерді оқыту.

- М. Кушерова «Виртуальные экскурсии на современных уроках»;

- М. Тихомолова «Чтение как метод обучения и эстетического воспитания на уроках литературы».

3. Аударматану әлеміндегі өзекті мәселелер.

Үздік баяндамалар:

1. Гаухар Закариянова «Особенности перевода авторских неологизмов на примере произведений Рея Брэдбери «451 градус по Фаренгейту», «Марсианские хроники»;

2. Валерия Ким «Коммуникативный конфликт в ситуации судебных прений (на примере англоязычного судебного дискурса) и способы передачи его основных элементов на русском языке».

Қатысушылар ғылыми іс-шараны жоғары деңгейде өткізгені үшін ұйымдастырушыларға алғыстарын білдірді.