ҚМУ-нің ERASMUS MUNDUS бағдарламада қатысуы

ERASMUS MUNDUSүшінші елдермен кооперация бойынша, европалық жоғары білім сапасының жоғарылауына және адамдар мен мәдениеттердің өзара түсіністігін алға басуына бағытталған, жоғары білім аясындағы ынтымақтастық пен икемділік бағдарламасы. Қазіргі уақытта бағдарламаның жұмысы тоқтатылды.

ERASMUS MUNDUS бағдарламасының мақсаттары:

• Европа мен үшінші елдердің жоғары оқу орындары арасында ынтымақтастықты күшейту
  • Үшінші елдердегі студенттер мен оқытушылардың икемділік негізінде халықаралық деңгейде тәжірибеге қол жеткізу және біліктіліктің жоғарылау
  • Әлемдегі европалық жоғары білімінің сапасын, қол жететіндігін және тартымдылығын жоғарту

Эразмус Мундус бағдарламасына қатысуға кім мүмкіндік алды?

• Консорциумда құрамында жоғары оқу орындары
  • Өтініштерін қарау : студенттер, оқытушылар, ЖОО-ның қызметкерлері
  •  жоғары білім саласында жұмыс істетін басқа ұйымдар

А. Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университеті CASIA және MARCOXXI ERASMUS MUNDUS бағдарламасының жобаларына қатысты. А. Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университетінің студенттері мен оқытушылары CASIA жобасының серіктес-жоғары оқу орындарында академиялық ұтқырлық шеңберінде оқуға мүмкіндік алды:

• Табиғат қорлары және жаратылыс ғылымдары университеті, Вена (University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna)
  • Словакия ауыл шаруашылық университеті, Нитра қ., Словакия (Slovak University of Agriculture)
  • Гранада университеті, Испания (Universidad de Granada)
  • Вагенинген университеті, Голландия (Wageningen University)
  • Чехия жаратылыс ғылымдары университеті, Прага (Czech University of Life Sciences Prague)
  • Швеция ауыл шаруашылық университеті (The Swedish University of Agricultural Sciences (SLU)
  • Хоэнхайм университеті, Германия (University of  Hohenheim)

Партнерлар туралы толықтау ақпарат CASIA сайтында http://www.eu-casia.org

Сонымен қатар, А. Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университетінің студенттері мен оқытушылары MARCOXXI жобасының серіктес-жоғары оқу орындарында академиялық ұтқырлық шеңберінде білім алуға мүмкіндік алды:

• Георга-Август университеті, Гёттинген, Германия (Universität Georg-August Göttingen);
  • Сантьяго университеті, Испания (Universidad Santiago de Compostela);
  • Масарик университеті, г.Брно,  Чехия (Masaryk University);
  • Химиялық технология және металлургия университеті, София, Болгария (The University of Chemical Technology and Metallurgy (UCTM), Bulgaria);
  • Халықаралық құқық және бизнес мектебі, Вильнюс, Литва (International School of Law and Business);
  • Брюссель азат университеті, Бельгия (Vrije Universiteit Brussel).
  • Жаратылыс ғылымдары университеті, Варшава, Польша (Life Sciences Universit of  Warsaw);

Партнерлар туралы толықтау ақпарат MARCOXXI сайтында http://www.marcoxxi.eu

CASIA бағдарламасы бойынша ҚМУ студенттері шетелде

Швеция ауыл шаруашылық университеті

Толығырақ: CASIA_Andirova_Gulmira