Магистратура білім беру бағдарламалары

5М080600 - Аграрлық техника мен технология

• «Ғылыми-технологиялық қызмет» 1 білім беру бағдарламасы

Осы білім беру бағдарламасының пәндерін оқу ғылыми және өнеркәсіптік қызмет саласында ауыл шаруашылық өнімдерін сақтайтын және қайта өңдейтін машиналар және аппараттармен; қойма шаруашылығымен; мал шаруашылығына арналған жабдықтармен, ауыл шаруашылығының машиналары, комбайндары, тракторлары, автокөліктерімен  жұмыс атқара алатын мамандарды дайындау үшін білім алуға мүмкіндік береді.

• «Көлік құралдарының технологиясы» 2 білім беру бағдарламасы

Осы білім беру бағдарламасының пәндерін оқу көлік құралдарының машиналары және аппараттарымен,  қойма шаруашылығымен; көлік кәсіпорындарына арналған жабдықтармен, техникалық қызмет көрсету стансасында, көлік тұрақтарымен, көлікпен байланысты ғылыми өнеркәсіпте жұмыс атқара алатын мамандарды дайындау үшін білім алуға мүмкіндік береді. Оқылатын пәндер жиынтығы ғылым және шаруашылықтарда жұмыс істейтін болашақ мамандардың ғылыми-технологиялық және өндірістік –технологиялық қызмет сұрақтары бойынша терең дайындалып және арнаулы білім игерулерін қамтамасыз етуі керек.

6М072400 - Технологиялық машиналар мен жабдық

• «Ауылшаруашылық машинажасау» білім беру бағдарламасы

Бұл білім беру бағдарламасының пәндерін оқуы үйретеді: энерго- және қор үнемдеу мәселелерін есепке ала отырып негізгі және көмекші жабдықтарды таңдап алуды және есептеуді; өндірісті ұйымдастырудың тиімді әдістерін таңдап алу және негіздеу; сынақтардың негізгі принциптерін және әдістерін таңдап алу, қолданыстағы өндірісті технологиялық қамтамасыз ету пайдалану; типтік шешімдердің негізінде электромеханикалық, гидравликалық және пневматикалық автоматты басқару құралдарды техникалық жобалау; зерттеулердің және өлшемдердің нәтижелерін талдау және өндеу; өзінің мамандықты әрекеттін саласында ғылыми-техникалық әдебиеттің шолуын жасай білу және патенттік ізденіс жасау.

Түлектер автоматтандырылған жобалау жүйелерін қолдана отырып, ауылшаруашылық машинажасауға арналған машиналардың және жабдықтардың құрылымын жобалай алады.

• «Дәнді қайта өндеу» білім беру бағдарламасы

Бұл бағдарламаның пәндерін оқу мынадай дән өндеу операцияларды орындауға арналған технологиялық машиналар мен жабдықтар туралы білім алуға мүмкіншілік береді: тазарту, калибрлеу, гидротермиялық өндеу, сыртқы қабаттарды алып тастау.

Магистранттар мынадай мәселерді шешуге дайын болады: дайындамаларды, бөлшектерді жасаудың, түзілімдерді және машиналарды жинаудың  типтік технологиялық үрдістерді жобалау; өндірістік учаскелердің деңгейінде өндірісті басқару; технологиялық жабдықтың, металл кесу және технологиялық аспаптарды пайдалану және жөндеу; машиналар және механизмдерді майлау жүйелерін, біліктердің күрделі тіректерін құрылымдау; жобаланатын машиналардың сенімділігін және ұзақ тұрақтылығын талдау.

Электроэнергетика – 6М071800  мамандығы

• Білім беру бағдарламасы 1 «Экологиялық қауіпсіздік және жаңғырмалы энергия көздері»

Білім беру бағдарламасы инновациялық ғылыми зерттемелермен ажыратылады және терең білім алу үшін, жұмыс ұсталықтары және жұмыс дағдылары қазіргі басқару құралдарымен жұмыс істеуге бағытталған және электроэнергия өндіру процессін жаңғырмалы энергия көздерін реттеуге негізделеді.Экологиялық таза энергия көзін қолдану (жел, күн және т.б.) қоғамның негізгі экологиялық және энергетикалық мәселелерін шешу арқылы біздің мемлекетіміздің электрофикацияланбаған аудандарын кепілді электрменжабдықтауға рұқсат етеді.

Негізгі энергияны электрлік және жылу энергиясына түрлендіру принциптерін біліп, күн, жел энергетикасы, биогаз және т.б. құралдар көмегімен жеке қолданысқа, жеке кәсіпте және ірі өндірісте қолдануға рұқсат етеді.

Берілген бағдарламада профильді дисциплинаны оқу терең профессионалды дағдыларды қалыптастырады. Бұдан басқа, магистратурада оқитын студенттер басқа университеттерде осы бағыт бойынша екі диплом алуға мүмкіндігі бар.

• Білім беру бағдарламасы 2 «Электрэнергетикалық жүйелердің жұмыс режимдері»

Электроэнергетикалық жүйе – қатаң әлеуметтік-техникалық объект, жылу энергиясы мен электр энергиясын халыққа және ірі өндірістерге тарату үшін арналған.

Оны дамыту және қолдану мамандарды талап етеді, үлкен жүйелі  автоматикалық және оперативтік басқару режимдерін, жобалау есептерін шешуді білетін мамандар, үнемділікке және сенімділікке сүйіне отырып.

6М060400-Физика мамандығы

• Білім беру бағдарламасы 1 «Радиофизика және электроника»

Берілген білім беру бағдарламасыобразовательная қазіргі радиотехникалық және электрондық аппаратурамен, байланыстын жүйелерімен құралдармен жұмыс істеу дағдыларын, біліктіліктерін терең білімдерді алуға бағытталған. Электрондық құрылғылардың жұмыс негіздерін фундаменталды және қолданбалы түрде оқуы, телекоммуникация –қазіргі физиканың және техниканың жылдам дамытып отрған аймағында өзбетінше зерттеулердің дағдыларын алу.

Осы траекторияның кәсіптік пәндерді оқуы терең кәсіптік дағдыларын қалыптастырады, қазіргі күрделі электрондық аспаптарын қарастыруға, оларды іске қосу әдістерін, жөндеу және қызмет жасауын қарастыруға көмек береді.

• Білім беру бағдарламасы 2 «ЖОО физиканы оқыту»

Берілген магистрді дайындау білім беру бағдарламасы өзінің келешектегі кәсіптік қызметін ғылым әлемімен және алдағы уақытта ұрпақ мамандарды тәрбиелеу мен байланыстыратындарға мақсаттандырылған.

Берілген білім беру траекторияның кәсіптік пәндері жоғарғы оқу орнында қазіргі педагогикалық технологияларды, ЖОО-ы педагогика және психология ерекшеліктерін, дағдаларын, ғылыми және педагогикалық эксперименттерді өткізу принциптері мен әдістерін оқуға мүмкіндік береді. Магистранттары мен өткізілетін педагогикалық тәжірибе студенттерімен қарым-қатынас жасау кезінде алынған білімдері мен біліктіліктерді бекітуге рұқсат береді.