Кушнир Валентина Геннадьевна

Кәсіби қызметінің қысқаша сипаттамасы

Білімі:

1981-1984 ж. – Қостанай индустриалды-педагогикалық техникумы.  Ауыл шаруашылығы өндірісін механикаландыру. Техник-механик.

1984-1989 ж. –  Қостанай ауылшаруашылығы институты. Ауыл шаруашылығы өндірісін механикаландыру. Инженер-механик.

Ғылыми атағы, дәрежесі:

2003 ж. -  техникалық ғылымдардың кандидаты. Орынбор мемлекеттік аграрлық университеті. Ауыл шаруашылығын механикаландыру технологиялары мен  құралдары.

2004 ж. - Қазақстан Республикасы білім және ғылым Министрлігінің  Жоғары аттестаттау комитетінде қайта аттестаттаудан өтті.

2005 ж. – Қазақстан Республикасы білім және ғылым Министрлігінің  Білім және ғылым саласындағы бақылау Комитетінің  шешімі бойынша доцент ғылыми атағы берілді.

2005 ж. -  Халықаралық ақпараттандыру Академиясының корреспондент-мүшесі.

2011 ж. – техникалық ғылымдардың докторы. Орынбор мемлекеттік аграрлық университеті. Ауыл шаруашылығын механикаландыру технологиялары мен  құралдары.

2011 ж. – Университет профессоры  академиялық атағы  берілді.

Жұмыс тәжірибесі:

1984-1989 ж. - УК161/2 мекемесі цехының инженер-технологы, одан кейін Щербаков атындағы совхозда МТШ техник-нормалаушы болып жұмыс істеді.

1989-2000 ж. – Қостанай ауылшаруашылығы институтында ассистенттен бастап  аға оқытушыға дейін қызмет атқарды.

2000-2011 ж. – А.Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университетінде оқу жұмысы жөніндегі деканның орынбасарынан бастап инженерлік-техникалық факультеттің деканына дейін лауазымды қызметтерді атқарды.

2011-2018 ж. - А.Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университетінің инженерлік-техникалық факультетінің машиналар, тракторлар және автомобильдер кафедрасының меңгерушісі болды.

2019 ж., ақпан  –  Оқу жұмысы және инновациялар жөніндегі проректордың м.а. болып тағайындалды.

Ғылыми қызметі:

2015-2017 ж. – Қазақстан Республикасы білім және ғылым Министрлігінің  гранттық қаржыландыру ғылыми жобасының жұмыс тобының мүшесі.

5В080600 – «Аграрлық техника и технология»  мамандығы бойынша РОӘК мүшесі.

Басылымдарда 268 –ден аса ғылыми еңбектері жарияланды, соның ішінде 2 монография, 13 әдістемелік құралдар, нұсқаулар мен ұсыныстар, өкілетті органдармен ұсынылған редакцияларда 78 еңбек, 52 патент, нөлдік емес импакт-факторы бар 11 мақала.

РФ журналдары редакциялық алқаларының мүшесі,   «3i: intellect, idea, innovation - интеллект, идея, инновация» көпсалалы  ғылыми журналының сарапшысы.

Марапаттары:

2012 ж. – Жоғары оқу орнының үздік оқытушысы

2014 ж. – «Қазақстан Республикасының ғылымын дамытуға сіңірген еңбегі үшін» төсбелгісі

2016 ж. – «Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігіне 25 жыл» медалі